August 2017

Ako prvé sa musím pochváliť: naučil som sa štvornožkovať. Presnejšie povedané, maminka ma naučila. Ja mám totiž najskvelejšiu maminku na svete a nie je nič, čo by nezvládla. Veď sa pozrite, aká je obetavá:

A aj sedieť som sa naučil. Proste august bol mesiacom rozvoja pohybových aktivít. Sedím sám a bez opory vydržím aj zo 10 minút, hlavne keď sa pritom môžem pozerať na obľúbené rozprávkové pesničky. A zvládnem sedieť napríklad aj v nákupnom košíku:

Zdravotne som na tom celkom dobre. Bol som u dr. Babalu, ktorý sa špecializuje na hemangiómy. Po skontrolovaní usúdil, že našťastie netreba žiadne chirurgické riešenie, lebo hemangióm začína od stredu blednúť a vstrebávať sa. Takže sa, zdá sa, vyhnem ďalšej operácii, ktorá by sa kvôli veľkosti hemangiómu aj tak musela robiť na dvakrát. Takto stačí prísť na kontrolu až o rok.

Aj moja najlepšia fyzioterapeutka Tonka usúdila, že moje pokroky sú dobré a stačí sa prísť ukázať o mesiac. Takže takéto fotky po vyčerpávajúcich cvičeniach snáď už nebudú:

Vraj som veľmi šikovný a ako mamina hovorí - som doslova všade. Najnovšie už ani postieľka nie je pre mňa miesto bezpečného uloženia, aj z nej sa čo nevidieť dostanem:

Som aj malý cestovateľ. Celý mesiac som chodil po návštevách, či už u babky a dedka v Púchove alebo u starých rodičov v Žiari. Cestu autom mám rád, čím rýchlejšie ideme, tým tvrdšie spím:

No a keďže nikdy neviete, kedy pôjdeme do zahraničia, rodičia mi vybavili aj pas. Neviem, ako je to možné, ale tete na pasovom sa podarila takáto podarená fotka:

Keďže celý august boli veľké horúčavy, chodil som sa kúpať s maminkou a oteckom k tete Adelke. Veľmi som si to užíval. Už sa teším, keď budeme mať domček s vlastným bazénom, ale to až o rok (možno).

Doma si potrebujem poriadne oddýchnuť, aby som nabral silu na vystrájanie volovín. S mojim milovaným ockom sa mi najlepšie spinká. Už som si zvykol na jeho chrápkanie aj on na moje :D

A keď je veľa hodín a mne sa nechce búvať, tak tááákto sa maminke smejem:

Medzi moje hobby patrí hlavne študovanie mojich hračiek...

...prípadne fľašiek...

alebo kukám TV, papám chrumky a vymýšlam, čo by som mohol vyparatiť:

Hrám sa aj na malého ducha. U babky s dedkom som na stene nechal takúto pamiatku ...

Maminka dala ockovi na narodeniny let lietadlom, tak sme sa vybrali do Holíča na letisko:

A aby tam ocino trafil, takto som ho počas jazdy navigoval:

No a to je za august vlastne všetko. Znova sa uvidíme o mesiac so septembrovými novinkami.