November 2017

V novembri som výrazne pokročil v rozvoji pohybových schopností. Naučil som sa stáť bez opory a na nohách vydržím dlhé minúty. Naviac sa už dostanem kamkoľvek, napríklad aj na radiátor pri gauči:

Ale najradšej postávam pred telkou, v nej je vždy niečo zaujímavé. Viem na ňu hladieť celé hodiny. Dokonca už začínam aj rozlišovať reklamy od pesničiek a jednotlivých interpretov. Donedávna som "fičal" na Fíha Tralala, najnovšie je to Spievankovo a pomaly začínam prichádzať na chuť aj Mirovi Jarošovi.

Tá veľká vec predomnou je chodítko, ktoré som dostal od starkej. Zatiaľ sa ale na chodenie ešte neodvažujem, aj keď prvé pokusy už boli:

Ale aj na zemi vie byť celkom zábava, hlavne keď mi moja skvelá maminka postavia vežu z kociek a ja ju s náramnou radosťou začnem búrať:

A kockami naše srandovanie len začína. Viete, akú užasnú radosť mi vie urobiť, keď začne fúkať bubliny z bublifuku? Mám proste tú najbáječnejšiu maminku na svete:

Ale aj ocinka celkom ľúbim, hlavne keď ma nosí na rukách...

...prípadne keď si ma zoberie do náručia, ja sa oňho opriem a spravíme si pohodičku:

No a keď nie je zrovna nablízku žiaden rodič, vystačím si aj s našim obrovským plyšovým psom:

Zvieratká mám vo všeobecnosti veľmi rád, napríklad Micky Mousa, toho doslova a do písmena žeriem:

Škoda, že nemôžeme mať doma aj živé zvieratko... Snáď o nejaký čas, až budem samostatnejší. Dovtedy sa budem hrať kľudne aj s obyčajnejšími hračkami, napríklad s vešiakom:

Ale nie celý mesiac bol len o príjemných veciach a hraní sa. Kvôli môjmu slabému papaniu sme boli na sono bruška a tam mi zistili, že mám reflux. Teda potrava sa vracia zo žalúdka nazad do pažeráka a ak je to moc zlé (čo býva celkom často), tak aj vrackám. Takže aspoň oficiálne vieme, ako znie diagnóza. Len nam jaksi nikto nevie poradiť, čo s tým...

Ešteže mám pri sebe svoju maminku. Aj keď mi je najhoršie, vždy si ma zoberie do náručia a hneď sa mi na svet pozerá trošku lepšie...

Hlavne keď mi na tablete pustí nejaké vtipné video, to sa neviem dosmiať:

A ešte jednu novinu máme - mojej tete Martine a ujovi Peťovi sa narodil synček - Matúško. Takže mám ďalšieho bratranca. Ak bude poslúchať, budúci rok mu požičiam jednu z mojich krásnych čapíc :)